tytul tlo

Pogrzeby świeckie

Pogrzeby świeckie to ceremonie ostatniego pożegnania, które są wybierane najczęściej przez osoby, które w ciągu życia nie wyznawały światopoglądu religijnego lub też które nie życzą sobie, aby ich uroczystość pogrzebowa miała charakter religijny. Nie oznacza to jednak, że pogrzeby takie są mniej uroczyste. Co więcej: ceremonie żałobne o charakterze świeckim mogą być bardziej spersonalizowane, niż te uroczystości, w których konieczne jest ścisłe zachowywanie przepisów liturgicznych. Za przygotowanie oraz przebieg pogrzebów świeckich odpowiada Mistrz Ceremonii Pogrzebowej.

Zakład Pogrzebowy Requies organizuje pogrzeby świeckie, w zależności od indywidualnych potrzeb przedstawianych przez Klientów, z pełnym poszanowaniem przekonań zmarłego i jego rodziny. Współpracujemy z profesjonalnym Mistrzem Ceremonii Pogrzebowej. Przewodniczy On ceremoniom żałobnym na wszystkich cmentarzach w Zielonej Górze i okolicach. Przed uroczystością przygotowuje mowę pogrzebową, w której w pięknych słowach opowiedziane jest życie Osoby Zmarłej. Członkowie rodziny, krewni i przyjaciele mogą włączyć się aktywnie w stworzenie tej mowy poprzez podzielenie się swoimi wspomnieniami o osobie, które odeszła na zawsze.

pogrzeb swiecki
Zaklad pogrzebowy Requies

Etapy ceremonii świeckiej

Ceremonie pogrzebowe świeckie zazwyczaj złożone są z kilku etapów. Pierwszy z nich odbywa się w sali pożegnań, po czym następuje uroczyste przejście w kondukcie żałobnym do grobu, gdzie następuje ostatnie pożegnanie. W czasie pogrzebów świeckich mogą być recytowane utwory poetyckie oraz czytana odpowiednia proza, odtwarza się także utwory muzyczne, podkreślające atmosferę tych podniosłych chwil.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży pogrzebowej, nasz zakład pogrzebowy w Zielonej Górze jest w stanie zapewnić Państwu kompleksowe uroczystości żałobne dopasowane dokładnie do Państwa oczekiwań, w zależności od życzeń Klienta i dostępnego budżetu.